Mlynčeky na kávu

Najpredávanejšie

coffee sheep mlyncek rucny na kavu timemore c2 titan cierny 1
 
€91
(€75,83 bez DPH)
coffee sheep priprava hario minislim plus mlyncek 02
 
€37
(€30,83 bez DPH)
2 položiek celkom

Cena

3791
13791

Značky

Zobrazených položiek: 2
coffee sheep priprava hario minislim plus mlyncek 02
€30,83 bez DPH
€37

Hario Mini-Slim Plus je inovovanou verziou známeho mlynčeka Mini Mill s keramickými mlecími kameňmi. Má nový pevnejší šesťhranný úchyt, tmavšie dymové telo vyrobené z kvalitného...

825
coffee sheep mlyncek rucny na kavu timemore c2 titan cierny 1
Tip
€75,83 bez DPH
€91

Štýlový ručný mlynček Timemore C2 je vlajkovou loďou spoločnosti. Luxusný vďaka matnému čiernemu povrchu zvonka a skvelý vo vnútri. Je to vďaka vysoko odolným brúsnym kameňom z...

968

Vôňa čerstvo pomletej kávy je jedna z tých vecí, ktoré na živote milujeme.

Pomlieť kávu doma je krásny každodenný rituál, má však hlavne praktický význam. Kávové zrná totiž výborne absorbujú vzduch a vlhkosť, takže počas krátkeho času môžu pomleté zrnká oxidovať, a tak stratiť chuť. Pri namletej káve z regálu obchodu riskujeme, že tam môže ležať aj dlhé mesiace. Najlepšie riešenie je teda mlieť kávu až doma, tesne pred prípravou, čím zachováme jej najlepšiu chuť a vôňu. Správne pomleté kávové zrná tvoria nevyhnutný základ pre prípravu kvalitnej šálky kávy. Aby sme toho dosiahli, musíme mať správny mlynček na kávu. Ideálnou voľbou je ručný mlynček na kávu, napríklad aj ako súčasť vášho rituálu domácej prípravy kávy.

Mlynček s keramickými mlecími kameňmi vydrží dlhšie a oproti oceľovým nožom menej kvalitných mlynčekov sa prakticky nikdy neotupí ani nezhrdzavie. Mlynček na kávu s trieštivými nožmi rozseká zrná na malé kúsky, ktoré vás upútajú silnou arómou. Úprava hrúbky mletia je jednoduchá - pritiahnutím či povolením mlecích kameňov, ručne alebo pomocou skrutkovača. Pri výbere sa rozhodujte aj na základe tvaru mlynčeka a toho, ako sa vám bude držať v ruke pri mletí. Veľkosť nádoby, do ktorej sa sype už pomletá káva, môže takisto zohrávať úlohu pri rozhodovaní a výbere vhodného mlynčeka pre vás.

Či už si pripravujeme kávu ako espresso, cez filter, v moka kanvičke alebo french presse, čerstvé a správne mletie kávy v mlynčeku na kávu vám pomôže k dokonalému výsledku.