Honduras‌ ‌Geisha‌ ‌Natural‌

Limitovaná edícia Premium Coffee
5 hodnotení
Značka: Coffee Sheep
€12,90 / balenie €10,75 bez DPH
Skladom
Mletie: ?

Káva s krásnou kvetinovou arómou, tajomnej chuti s plným čokoládovým telom, vanilkou a jemnou citrusovou aciditou v závere. Je nezameniteľná s inými odrodami a neustále vás bude svojou lahodnou chuťou prekvapovať. Jednoducho, jedna z najlepších na svete.

Geisha je prémiová kávová odroda pestovaná na farme Finca Jerusalén v čistej panenskej džungli. Nie je pestovaná konvenčným spôsobom, ale voľne medzi stromami, kríkmi a kvetinami divokej prírody, čím získava prirodzenú odolnosť voči škodcom a nie je potrebné ju chemicky ošetrovať. Plody kávovníka sú zbierané ručne.

Jedným z tajomstiev tejto kávy je výnimočne dlhé prirodzené sušenie, tzv. Natural. V priebehu procesu sa zrnká neustále otáčajú a ďalej monitorujú. Výsledkom je zrno s odtieňmi viacerých farieb vďaka koncentrácii sladkých zložiek. Fermentácia kávových čerešní prebieha bez prítomnosti vody, čo je šetrné k životnému prostrediu. Nízka dostupnosť na trhu sa stará o neprestajný rast ceny. Radí sa medzi najlepšie kávy vôbec.

Táto káva je limitovaná edícia, a preto ju predávame len v baleniach po 250 g.

Región: Trinidad, El Guineal
Nadmorská výška: 1450 m n. m.
Odroda: Arabica Geisha
Spracovanie: suché, ekologické
Príprava: univerzálna
Chuťový profil: kvetinová aróma, jemná citrusová acidita v závere, plné čokoládové telo

Mletie:

— velmi hrubé mletie — Cold brew
— hrubé mletie — filtrácia cez sitko — french press, Chemex, cupping
— stredné mletie — Vacuum pot, Hario V60, Pour Over
— jemné (univerzálne) mletie — moka, domáce espresso , aeropress, klasické zalievanie
— veľmi jemné mletia - profesionálne espresso, džezva

Detailné informácie

Podrobný popis

Geisha je prémiová kávová odroda pestovaná na farme Finca Jerusalén v čistej panenskej džungli. Nie je pestovaná konvenčným spôsobom, ale voľne medzi stromami, kríkmi a kvetinami divokej prírody, čím získava prirodzenú odolnosť voči škodcom a nie je potrebné ju chemicky ošetrovať. Plody kávovníka sú zbierané ručne. Jedným z tajomstiev tejto kávy je výnimočne dlhé prirodzené sušenie, tzv. Natural. V priebehu procesu sa zrnká neustále otáčajú a ďalej monitorujú. Výsledkom je zrno s odtieňmi viacerých farieb vďaka koncentrácii sladkých zložiek. Fermentácia kávových čerešní prebieha bez prítomnosti vody, čo je šetrné k životnému prostrediu. Nízka dostupnosť na trhu sa stará o neprestajný rast ceny. Radí sa medzi najlepšie kávy vôbec. Krásna a tajomná s tónmi vanilky a sviežou vôňou dozretého ovocia. Je nezameniteľná s inými odrodami. Neustále vás bude prekvapovať svojou lahodnou chuťou. Jednoducho, jedna z najlepších na svete.

Dodatočné parametre

Kategória: Čerstvo pražená zrnková káva
Hmotnosť: 0.25 kg
Príprava: univerzálna
Krajina pôvodu: Honduras
Výrobca: Coffee Sheep
Hmotnosť: 250 g
Druh kávy: 100% Arabica
Forma kávy: zrnková, mletá
Nadmorská výška: 1450 m n. m.
Odroda: Arabica Geisha
Spracovanie: suché, ekologické
Chuťový profil: zrelé ovocie, vanilka, pekanový oriešok

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: